Informácie: +421 2 5950 5950

REGISTRÁCIA:

Čo je potrebné spraviť preto, aby som si mohol požičať bicykel Slovnaft BAjk?

Ak si chcete požičať bicykel, musíte sa zaregistrovať na www.slovnaftbajk.sk cez registračný formulár a zaplatiť online platbou za vybraný program. Do SMS správy vám príde PIN kód, ktorý zadáte do klávesnice vybraného bicykla. Potom, ako sa zámok odomkne, môžete bicyklovať.

Je možné sa zaregistrovať aj inak ako cez www.slovnaftbajk.sk?

V pilotnej fáze prevádzky je možná registrácia len cez web www.slovnaftbajk.sk. V nasledujúcich mesiacoch však do systému zaradíme aj mobilnú aplikáciu Slovnaft BAjk a užívateľ sa bude môcť registrovať a zaplatiť za službu aj na smart staniciach, ktoré momentálne pripravujeme.

Čo ak mi po registrácii a uhradení platby za program nepríde v SMS správe PIN kód?

Aktuálny PIN kód nájdete aj vo svojom emaile, ktorý ste zadali v registračnom formulári. Ak vám však PIN kód na odomknutie bicykla nebude doručený ani touto formou, ihneď kontaktujte našu Infolinku telefonicky alebo emailom.

NÁJOM BICYKLA:

Môžu bicykle Slovnaft BAjk využívať všetci?

Služba Slovnaft BAjk je určená pre užívateľov, ktorí dovŕšil vek aspoň 16 rokov.

Ako dlho môžem mať bicykel požičaný?

Bicykle si môže užívateľ požičať na maximálne 24 hodín.

Môžem si bicykel požičať aj na jazdu za hranice Slovenska?

Bicykle je dovolené používať výlučne na území mesta Bratislava, mimo hraníc mesta je to zakázané.

Čo ak je bicykel, ktorý si chcem požičať, poškodený?

Ak užívateľ pred alebo kedykoľvek počas trvania nájmu spozoruje poruchu bicykla, je to povinný nahlásiť na Infolinku a prestať bicykel okamžite používať.

Čo mám robiť v prípade, že na bicykli dostanem defekt?

Vzhľadom na to, že bicykle služby Slovnaft BAjk majú spevnené pneumatiky, užívateľ dokáže aj s defektom dojsť do najbližšej dokovacej stanice.

Čo ak je cieľová stanica plná bicyklov? Kam mám uzamknúť v takomto prípade uzamknúť bicykel, ktorý práve používam?

Ak nie je v cieľovej stanici možné vrátenie bicykla, pretože je plne obsadená, užívateľ je povinný vrátiť ho na najbližšej možnej voľnej dokovacej stanici. Dostupnosť miest na vrátenie bicykla si vie užívateľ overiť na www.slovnaftbajk.sk.

Môžem na bicykli voziť svoje dieťa, prípadne inú osobu?

Voziť na bicykli inú osobu je zakázané. Pripevnenie detskej sedačky k bicyklu a jej využitie je možné len na vlastné riziko a zodpovednosť užívateľa.

Musím nosiť prilbu?

V prípade jazdy v meste nie je prilba povinnou výbavou užívateľa, avšak jej využitie prevádzkovateľ služby odporúča. Pri jazde mimo mesta je prilba povinnou súčasťou výbavy cyklistu, pričom si ju v aj v prípade využívania služby Slovnaft BAjk zabezpečuje samotný užívateľ.

DOKOVACIE STANICE:

Ako boli vyberané miesta dokovacích staníc a prečo nie sú stanice umiestnené na všetkých dôležitých dopravných uzloch v Bratislave?

Projektový tím pri umiestňovaní staníc zohľadňoval viaceré požiadavky na systém. Cieľom bolo systém automatickej požičovne bicyklov začleniť do MHD, preto sa prioritne umiestňovali staniceblízko zastávky MHD alebo blízko cyklotrasy. Pri výbere miest bola taktiež zachovaná zásada, aby sa od každej stanice nachádzala ďalšia vo vzdialenosti približne 300 až 500 metrov. Samozrejme, že pre umiestnenie staníc bolo dôležité mať vysporiadané pozemky, rozvrhnutie umiestnenia staníc je na pozemkoch hl. mesta  a pozemkoch SLOVNAFT, a.s.

Na koho sa mám obrátiť v prípade, že mám dobrý tip na umiestnenie novej dokovacej stanice Slovnaft BAjk?

Svoje postrehy k vylepšeniu služby a tipy na nové umiestnenia dokovacích staníc zasielajte emailom na adresu info@slovnaftbajk.sk.

PREVÁDZKOVÉ HODINY SLUŽBY A INFOLINKA:

Aké sú prevádzkové hodiny služby Slovnaft BAjk?

Služba Slovnaft BAjk je užívateľom k dispozícii nepretržite, 24 hodín / 7 dní v týždni.

V ktorých hodinách môžem kontaktovať Infolinku?

Infolinka služby Slovnaft BAjk je užívateľom k dispozícii nepretržite, 24 hodín / 7 dní v týždni prvé dva týždne po nábehu, následne od 7:00 do 19:00.